foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 15 Lipiec 2024    |    Imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


1303191
Dziś
Wszystkie
196
1303191

Twój numer IP: 44.213.60.33
2024-07-15 22:59

 

 

 Zapraszamy na nową strone internetową Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

 

 

 

 

PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY – UDZIAŁ W PROJEKCIE

Szkoła Podstawowa w Rudzie – Hucie, jako jedna z nielicznych w powiecie chełmskim, została zakwalifikowana do udziału w projekcie realizowanym przez Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie pt. ,,Funkcjonowanie i rozwój Regionalnego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. Prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie''.
Celem działań, które podejmie szpital i nasza szkoła będzie rozwój środowiskowego modelu psychologicznej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży. Nastąpi to poprzez budowę sieci wspólnie działających instytucji i podmiotów, w których rodzina, dzieci i młodzież otrzymają skoordynowane wsparcie jak najbliżej miejsca zamieszkania.
Do udziału w szkoleniach, przewidzianych w projekcie, w latach 2024-2026 oddelegowani zostali psycholog i pedagog szkolny. W latach 2026-2029 realizowany będzie kolejny etap współpracy z lubelskim szpitalem, jakim będzie wsparcie psychologiczne udzielane naszej szkole w ramach funkcjonującego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Udział w tym przedsięwzięciu jest bezpłatny. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

 

 

 CUKIER, PODSTĘPNA TRUCIZNA!

 

 

 Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w imieniu Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej udostępniamy informację o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

https://dokumenty.mein.gov.pl/f201efc8-0ae9-4ad2-97d1-eb0b400d74f5/ramkapomocowa.png

Z pważaniem
Adam Marszaluk
Dyrektor szkoły

 

 

 

 

 

Witamy serdecznie na stronie  internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Witryna ta została stworzona aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym bogate życie placówki. Zamieszczane tutaj są informacje o sukcesach uczniów, aktywności kół zainteresowań, zajęciach sportowych, artystycznych i językowych. Znajdziecie tu Państwo również komunikaty i dokumenty wewnątrzszkolne. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony oraz życzymy miłego dnia.

 

 

 LOKALIZACJA SZKOŁY

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie