Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

1251300

Twój numer IP: 3.128.78.41
2024-04-19 00:45

WIEŚCI Z MATY

W  ramach XXX Finału WOŚP 29 stycznia 2022r. odbył się w Chełmie Wojewódzki Turniej młodzików w zapasach. Na zawodników z Rudy-Huty nie było mocnych, którzy zwyciężyli w punktacji drużynowej. Indywidualnie najlepiej spisali się: Im. Dawid Hawryluk, Dawid Rudy, Michał Szwalikowski, Oskar Rozmarynowski i Roksana Sawicka; II m. Szymon Skimina, Seweryn Pawłowski;  III m. Igor Psuja, Mateusz Dadas.
Wysoką formę zaprezentowała Roksana Sawicka podczas otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego młodziczek w zapasach (Lublin 19.02.2022r.). Zawodniczka z Rudy-Huty w pierwszej walce pokonała przez położenie na łopatki reprezentantkę Kielc, następnie w taki sam sposób wygrała z zawodniczką z Lublina. W walce finałowej nasza zawodniczka zmierzyła się z zapaśniczką z Siedlec. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku na punkty zwyciężyła Roksana Sawicka i to jej wręczono upragniony złoty medal.
W dniu 12.03.2022r w Kocudzy k. Janowa Lubelskiego odbyły się otwarte Mistrzostwa Województwa  młodzików w zapasach. Oprócz zawodników z województwa lubelskiego startowali również zapaśnicy z Krakowa, Dębicy i Wierzbicy k.  Radomia. W stojącym na wysokim poziomie turnieju zawodnicy z Rudy -Huty wywalczyli pięć medali. Po trzy walki wygrali Dawid Hawryluk i Dawid Rudy, którzy zdobyli złote medale. Ze srebrnymi medalami wrócili Michał i Maksymilian Szwalikowscy, a na trzecim miejscu podium stanął Seweryn Pawłowski.